Úvod » Pravidla

Pravidla HTT VIII.ročník

publikováno 29.10.2015 (aktualizováno 06.08.2016)

• Sezona začíná 1.11.2015. a končí 29.10.2016.
  • Zápasy v Tour se hrají systémem ,základní část dvoukolově.Konec základní části je 30.9.2016.Poté následují vyřazovací boje(play off),kam postupují první čtyři mužstva. 1-4,2-3 podle umíštění v tabulce,které musí být odehrány do 16.10.2016.Pak následuje finále a zápas o třetí místo. 29.10.2016 konec sezony.
  • Iniciátorem zápasu jsou  hráči HTT  (telefonicky nebo osobně kontaktují soupeře a snaží se dohodnout termín zápasu)
  • Jeden zápas se hraje na dva vítězné sety,za stavu 6:6 rozhoduje tie-break,v případě třetího setu taktéž tie-break.
  • Zápasy (play off )a zápas o třetí místo se hrají na dva vítězné sety,za stavu 6:6 rozhoduje tie-break,v případě třetího setu taktéž tie-break.Finále se hraje na tři vítězné sety,případný pátý set se musí vyhrát o dva gamy.
  • Domácí hráči musí mít na každý zápas nové míče.Min.4 míče.(Tato podmínka se dá při souhlasu všech hráčů vynechat.Mělo by se ale vždy jednat o míče ze stejné sady.)
  • Jestliže nějaká z dvojic neodehraje více ,jak polovinu zápasů,(minimálně 9 zápasů) budou jejich dosud odehrané zápasy anulovány a dvojice bude vyškrtnuta z tabulky.
  • O odklad zápasu musí  hráči požádat nejméně den před dohodnutým termínem zápasu,čekací doba je 15 minut od dohodnutého termínu bez omluvy,jinak jim bude utkání automaticky kontumováno v jejich neprospěch.
  • Výsledek zápasu zasílají po dohodě hráči odehraného utkání co nejdříve na mail piljirka@seznam.cz. nebo tel.607284881
  • Za každé vyhrané utkání si pár (Debl) připisuje jeden bod.
  • Při konečném sestavování tabulky je prvním rozhodujícím kritériem počet získaných bodů,při jejich rovnosti záleží nejprve na vzájemném zápase,dále na celkovém skore setů,poté na počtu odehraných zápasů a nakonec na celkovém skore prohraných gamů.Při počítání skore se nejprve bere v potaz rozdíl a poté podíl (hráči s větším rozdílem,případně podílem skore jsou na tom vždy lépe).
  • Ve všech utkáních jsou rozhodčím hráči na své polovině,kde dopadl míček.Soupeř může upozornit na jiný názor,nebo na otisk míčku (pokud to lze),ale při neshodě mezi soupeři mají konečné slovo hráči na své polovině.
  • Všichni hráči„Tenisové Tour“ si ve všech jejich utkáních a ve všech záležitostech souvisejících s „Tenisovou Tour“ počínají v duchu Fair Play.
  • Tato pravidla mohou být změněna pouze vedením HTT.
  • Každý z hráčů tím,že se přihlásí do „Tenisové Tour“ souhlasí se zveřejněním svého jména a svých fotografií na oficiálních stránkách internetu.
  •  Mirek Vondráček a Martin Věžník je zapsán na soupisku jako náhradník a může nahradit jakéhokoli hráče HTT.